Історичну площу Коліївщини в центрі Львова реконструюють

Історичну площу Коліївщини в центрі Львова реконструюють

12 лютого Львівська міськрада підписала меморандум про співпрацю з єврейськими організаціями для збереження культурної спадщини. Угода передбачає реконструкцію площі Коліївщини з відтворенням історичних елементів.

Об этом сообщает Футляр от виолончели

Заступник міського голови Львова з питань розвитку Андрій Москаленко повідомив, що Львів і Умань є партнерами в реалізації проекту «Спільна відповідальність за спільну спадщину» (ReHERIT). Для цього їм надали грант.

«Проект, який ми маємо змогу реалізувати, буде при організаційній і матеріальній допомозі Європейського союзу. Для його реалізації ми підписуємо меморандум», — зазначив Андрій Москаленко.

За цим документом має координуватися вся робота, зокрема, впорядкування площі Коліївщини. На ній позначать об’єкти єврейської спадщини.

Впорядкування пл. Коліївщини передбачає відновлення на ній фонтану або іншого джерела води, оскільки на площі колись була криниця. Тут зроблять відповідне освітлення, вуличні меблі, по її периметру встановлять обмежувачі для заїзду автомобілів та озеленять. На площі встановлять інформаційний знак про її історію та колишніх мешканців кварталу. Також комісія подумає над зміною назви площі.

В управлінні охорони історичного середовища ZAXID.NET зазначили, що кошторис і терміни виконання робіт поки що узгоджуються. Меморандум є першим кроком у цій співпраці. Також цього року у Львові міськрада почне реалізацію ще двох проектів щодо збереження єврейської спадщини – місця пам’яті жертв розстрілів на території урочища Піски на вул. Ковча та облаштування місця пам’яті поховань Старого єврейського цвинтаря на місці сучасного ринку «Краківський».

Меморандум передбачає співпрацю між міською владою і громадським сектором у сфері збереження єврейської спадщини (фото Дениса Булавіна)

«Минулого тижня у нас була дуже предметна розмова з Послом Ізраїлю. Ми домовилися, що за часів його каденції, за його підтримки ми реалізуємо усі проекти щодо вшанування єврейської спадщини, які давно вже чекають на втілення. І це буде ваш успіх, бо це буде ваша робота, а наша, як міських урядників, правильно це організувати. І я переконаний, що це збереження єврейської спадщини внесе свою лепту для присвоєння звання «Праведник народів світу» митрополиту Андрею Шептицькому», — додав мер Львова Андрій Садовий.

Одна з найменших площ у Львові площа Коліївщини розташована між вулицями Братів Рогатинців та Староєврейською. Це колишня єврейська дільниця, недалеко від Простору Синагог. Колись називалася Жидівською, потім Векслярською, у радянські часи її перейменували на Коліївщини. Зараз там скверик, замощений бруківкою. Посередині площі є залишки старої криниці, яка функціонувала за призначенням до початку ХХ ст.

«Одним з можливих сюжетів переосмислення цієї площі є тема води. Історично маємо інформацію про те, що за користування цією криницею єврейська громада мала платити магістратові 80 злотих на рік. Коли магістрат підняв ціну до 380 золотих на рік, єврейська громада відмовилася платити і магістрат перекрив трубу, якою до криниці текла вода. Пропрацювання цього сюжету не лише б стало частиною обговорення стереотипізації історичного наративу про єврейську громаду та магістрат, міжрелігійні напруги та співжиття, але й вивело б сучасну розмову на ширше обговорення про міські ресурси, регулювання доступу до них та загалом доступності до міста та міських ресурсів», — розповіли у прес-службі ЛМР.


Джерело статті: “https://zaxid.net/istorichnu_ploshhu_koliyivshhini_v_tsentri_lvova_rekonstruyuyut_n1497654”

ТОП новости

Вход